Peypa Gourmet Rize Kavurma Az Yağlı 300 Gr

0,00
Fiyat : ₺45,00(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt

Peypa Gourmet Rize Kavurma Az Yağlı 300 Gr
   • Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti.

    Tamamen doğal süreçlerle paketlenmiştir.
Rize Kavurması Nasıl Yapılır ? 

    •  

    • Rize kavurması yıllardır geleneksel tadı sofralarımıza gelirken geçirdiği evreleri kısaca sıralayalım dedik. Yapılış itibariyle öncelikle pişeceği kabın bakır olması gerekir. Bakır kazanın ebadı 150 cm olmalıdır.Kavurmanın pişirileceği ateş odun ateşi olmalıdır. Kesinlikle kömür ateşinde pişirilen kavurma lezzet bakımından onun ateşinde pişirilene karşı daha sert olur. Et seçimi haliyle çok önemlidir. Etler kemiksiz olacak şekilde kazanın altına iç yağı(böbrek yağı) ince şekilde doğranacak. Üstüne iri küp şeker büyüklüğünde etler doğranır, daha sonra belirli aralıklarla su ilave edilir. Pişmeye yakın da tuz ilave edilir. Suyun ölçüsü de etlerin üzeri kapanacak kadar ölçülü olmalıdır. Daha sonra harlı ateşe alınan kavurma pişmeye bırakılır. Arada bir yanı 15 dakikada bir karıştırılmalıdır. Son olarak ateşin hari düşürülür ve ağırdan pişmeye bırakılır.

Ürün Hakkında

 • Kavurma Türk mutfağının en bilinen lezzetlerinden biridir. Et yemeklerinde marka haline gelmiş Türk mutfağının bu nefis lezzete sahip tadı şimdi Peypa Gourmet ile sofralarınıza konuk oluyor. Rize'nin yöresel tatlarından hazırlanmış olan bu kavurma, az yağlı yapısı ile her damağa hitap ediyor.


  Özenle seçilmiş veteriner hekim kontrolünden geçmiş sağlıklı kasaplık büyükbaş hayvanlardan elde edilen etler Sinirleri temizlenip  soğuk hava depolarında dinlendirilir. Dinlenen et içine sadece tuz eklenerek hazırlanır. Özel fırınlarda odun ateşinde pişirilir, özel bir akıtma yöntemiyle fazla yağı akıtılır. Buzdolabından çıkar çıkmaz yemeye hazır. Bir de üstüne yumurta kırılırsa tadına doyum olmaz...

   

 

detay yeni

yeni blog
Blog Sayfamız
 • 10-08-2019
  Kalsiyum ve protein deposu, kemik, beyin ve bağırsak sağlığı için olmazsa olmaz, kas gelişiminin büyük destekçisi… Evet, yoğurt beslenme rutininde mutlaka olması gereken önemli besinlerden. 
 • 16-08-2019
  Günün ilk öğününü kaliteli ürünlerle yapmayı kim istemez? En doğal meyvelerden hazırlanmış Organik Reçel çeşitlerinden, taptaze ve doğal peynir çeşitleri ile kahvaltılarınızı daha organik bir hale getirebilirsiniz.

 •  08-08-2019
  Gurmejet, güvenilirliği garanti altındaki Organik Gıda Ürünlerini kullanıcılarla buluşturuyor. Organik ürünler, üretimin A’dan Z’ye her aşamasında ve her girdisinde doğallık ile hijyenin denetlendiği ürünlerdir. Organik sertifikalarımız ile güvenli gıda ve alışveriş burada...