Glutensiz Ürünler

 
Glutensiz Ürünler, çölyak hastalığı olan kişilerde kullanılmak amaçlı hazırlanan ve içerisinde 20 mg/kg glüten içeriği ile sınırlandırılan gıdalardır.  Son dönemlerde daha sık ismini duyduğunuz bu ürünler, sağlık açısından olumlu yönlerinin artmış olması glutensiz ürünlere olan ilgiyi arttırmıştır. Gluten sağlıklı bir bireyde herhangi bir yan etkisi bulunmaz iken çölyak hastaları için yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Çölyak Hastaları; makarna börek bisküvi ve benzeri çok sayıda gıdayı tüketemezken patates, soya unu ve mısır unu gibi glüten içermeyen pek çok ürünü tüketebilir.

Glutensiz Ürünler Nelerdir?

Glutensiz Ürünler Nelerdir sorusunu soracak olursak pirinç ve pirinç unundan yapılan tatlılar, et, tavuk, balık, kuru yemişler, süt,  peynir, ayran, şeker, bal, pekmez, zeytinyağı, mercimek, Ayçiçek yağı, soya yağı, kanola yağı, et ve tavuk sularıyla hazırlanmış çorbalardan bahsedebiliriz. Gluten bulaşma riskleri için sadece gıda seçimi yeterli değildir. Gıda tüketirken tencere kaşık kap fırın ve benzeri son ürüne temas eden tüm ekipmanların hijyenik kullanımına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kozmetikler, şampuanlar ve ev temizleyici maddelerde yer alan glütenin ağza kaçma riski taşıdığından bu malzemelerin glutensiz olanları sitemizde bulabilirsiniz. Siz de kendiniz için en uygun glütensiz ürünü sipariş vermek için Gurmejet.com.tr ’yi ziyaret edebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Glutensiz Ürünler Sipariş

Rocky Rice Choco ve Mina markalarının glütensiz olarak üretmiş olduğu puding, mısır nişastası, çikolata, tarhana ve iri mısır irmiği gibi ürünlerini Gurmejet.com.tr’de bulabilirsiniz. Glutensiz Ürünler Sipariş etmek için Gurmejet’i seçin!