Baca Organik % 100 Siyez Ekmek 650 Gr

0,00
Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
ADET :

Baca Organik %100 Siyez Ekmek 650 Gr

Özellikler:

Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksektir
Antioksidan yönü kuvvetlidir.
10 bin yıllık geçmişiyle buğdayın atası siyez buğdayından elde edilen un ile organik ekşi mayanın birleşimi ‘Baca Organik Siyez Ekmeği’.
%100 Doğal ve Organik Ekmek lezzeti.

Baca Organik Ekmek

“Ekmeksiz doyulmayan” bir yemek kültürü için ekmekten tamamen arınmış yeni bir düzen getirmek çok gerçekçi değil. Sorumlu üretim anlayışlarının varlığı göz önüne alındığında bu, gerekli de değil. Ticari kaygıları, insan sağlığına duyulan saygının gerisine koyan üreticilerden Baca Gıda, güvenle tüketebileceğiniz organik ekmekler sunuyor. Baca Organik Ekmek çeşitlerini ayrıcalıklı kılan, organik üretim ve özel ekşi maya.

Farklı damak tatlarına hitap eden sağlıklı ve güvenilir Baca Organik Ekmek Çeşitleri Gurmejet’te!

%100 siyez buğdayından üretilen siyez ekmeği, organik tam çavdar ekmeği, organik tam buğday ekmeği ve özel içeriğe sahip karma ekmeğe Gurmejet aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz. 

Kültürümüz içinde kendisine kutsal değer atfedilen standart ekmek, günümüz dünyasında eski masumiyetini büyük oranda kaybetti. Ticari kaygıların ön planda olduğu üretim anlayışları, sağlık için tehlike içeren girdiler ve yöntemlerle ekmek üretimini gerçekleştirmekte. Hâl böyleyken ekmek tüketirken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Çeşitli katkı maddeleri ve rafine un, günümüz standart ekmeklerini vücut sağlığı için tehlikeli kılan başlıca iki etmen. Yüksek oranda gluten içeriyor olması ve işlenirken besin değerlerini kaybetmesi, rafine unu yararsız kalori haline getirmekte. Standart ekmekler –ki “ticari ekmek” nitelemesi daha yerinde olacaktır- çocuklarda ve yetişkinlerde şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları, çeşitli sindirim sistemi sorunları ve obezite gibi pek çok hastalığa uygun ortam hazırlıyor.

Baca Organik Siyez Ekmek

Ekmeğin ana maddesi olan buğdayın da farklı farklı birçok çeşidi bulunuyor. Buğdayın atalarından biri olan Siyez Buğdayından elde edilmiş olan Baca Organik Siyez Ekmek, ekşi maya ile birleştiğinde ekmeğe dair bildiklerinizi unutturuyor. Nefis lezzeti ile yemeklerin yanında ekmek tüketme alışkanlığınızı sağlıklı bir şekilde devam ettirmenizi sağlayacak olan bu ürün, sofraların vazgeçilmezi oluyor. Gdo'suz, karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksek olan bu ekmek, dünyada bilinen ilk buğday çeşidinden yapılmış olması da bir diğer özelliği. Kuvvetli antioksidan da içeren bu ekmeği hemen siz de Gurmejet.com.tr'den sipariş verebilirsiniz.

yeni blog
Blog Sayfamız
  • 21-09-2019
    Bakteriler, zihne olumsuz çağrışımlar getirse de her bakteri insan sağlığına zararlı değildir. Hatta bazı bakteri türleri, insan vücudunun sağlıklı şekilde işleyebilmesinde önemli görevler üstlenir. Probiyotikler, bu yararlı bakterilerden. İşte probiyotik faydaları...
  • 16-09-2019
    Atıştırmalık olarak güne gerçekten renk katacak farklı bir lezzetin peşindeyseniz Fümeci Smokehouse Et Çubuklarını deneyebilirsiniz. Kahvaltı, mangal gibi etkinliklerin vazgeçilmezi olacak bu lezzeti denemelisiniz...

  •  08-09-2019
    Güçlü antioksidan ve antibakteriyal özellik gösteren propolis insan sağlığı üzerinde önemli etkilere sahip. Peki, Propolis Hangi Hastalıklara İyi Gelir?