Ekozel Himalaya Tuzu 150 Gr Değirmenli

0,00
Marka : Ekozel
Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt

Ekozel Himalaya Tuzu 150 Gr Değirmenli
   • İyot ilave edilmemiştir.

    Himalaya Dağları'nın Karakum Bölgesindeki doğal tuz kaynaklarında üretilmiştir. Pakistan'dan ithal edilmiştir.

    İçindekiler: Sodyum Klorür %98.92; Doğal mineraller %1.08 

Himalaya Tuzu Nedir?

 • Himalaya Kristal Tuzu, 300 milyon yıl önce Himalaya Dağları’nın oluşumu sırasında kurumuş denizlerin yüksek basınç altında sıkışması ile oluşmuş ve elmas gibi saflaşmıştır.

 • Himalaya tuzu, doğada bulunan ve suda çözülebilen mineral ve birçok iz elementin yanında oluştuğu dönemin saflığını içerir. Himalaya tuzu, milyonlarca yıl öncesinde kurumuş deniz yataklarının kristalleşmesiyle oluşan, molekülleri ile hücre zarından geçebilen tek doğal tuz olarak adını aldığı Himalaya dağlarından geliyor. Himalaya Tuzu 84 mineral ve iz elementi içinde barındırır. Dünyada başta Himalaya olmak üzere 5 yerde üretimi yapılmaktadır.

 • Sağlık için himalaya tuzu kullanmak kendimiz için yapabileceğimiz bir iyiliktir. Yapısı itibarıyla kristal halde olduğu için, suda çözünen tek kristaldir. Doğada bulunan tek saf tuzdur 

Ürün Hakkında

 • Himalaya tuzu, insan vücudunda bulunan 84 minerali ve elementi içermektedir. Bu etkileyici bilgiler ışığında bu tuzu mutfaklarda tercih etmek önemli bir konu olarak öne çıkıyor. Ekozel markasının geliştirdiği Doğal Himalaya Tuzu, değirmenli pakedi ile kullanım kolaylığı da sağlıyor. 

 • Pakistan, Himalaya bölgesindeki kristal kaya tuzundan tamamen doğal yöntemlerle elde edilerek sofralarımıza taşınan bir kaynağı: Ekozel Kalın Beyaz ya da Pembe Himalaya Tuzu. Hazır öğütülmüş ya da kalın haliyle sofralarınıza renk ve lezzet katmak için...


 

detay yeni

yeni blog
Blog Sayfamız
 • 10-08-2019
  Kalsiyum ve protein deposu, kemik, beyin ve bağırsak sağlığı için olmazsa olmaz, kas gelişiminin büyük destekçisi… Evet, yoğurt beslenme rutininde mutlaka olması gereken önemli besinlerden. 
 • 16-08-2019
  Günün ilk öğününü kaliteli ürünlerle yapmayı kim istemez? En doğal meyvelerden hazırlanmış Organik Reçel çeşitlerinden, taptaze ve doğal peynir çeşitleri ile kahvaltılarınızı daha organik bir hale getirebilirsiniz.

 •  08-08-2019
  Gurmejet, güvenilirliği garanti altındaki Organik Gıda Ürünlerini kullanıcılarla buluşturuyor. Organik ürünler, üretimin A’dan Z’ye her aşamasında ve her girdisinde doğallık ile hijyenin denetlendiği ürünlerdir. Organik sertifikalarımız ile güvenli gıda ve alışveriş burada...