Hangi Marka Organik Yumurta ?

Hangi Marka Organik Yumurta ?

Organik Yumurtanın Farkı Nedir?

 

Konvansiyonel tip gıda üretiminin insan sağlığına zararları artık açıkça tartışılabiliyor ve her geçen gün daha çok kişi bu konuda bilinçleniyor. Besin öğeleri bakımından zengin, sağlık açısından riskli içerik bulundurmayan ve orijinal lezzetindeki gıdalar için son yıllarda herkes “organik” alternatiflere yönelmekte.

 

Hemen hemen her kültürün mutfağında önemli yer tutan yumurta, konu organik gıda olunca bahsi geçen ilk besinlerden. Organik kavramının henüz herkes için tam anlamıyla bilinir olmamasından kaynaklı, kırsal bölgelerde elde edilen her yumurtanın organik olduğu yönünde yanlış bir kanı söz konusu. Bu noktada akılda tutulması gereken nokta, her doğal ürünün organik olmayışı. Bir gıdanın organik olarak nitelenebilmesi için nihai tüketiciye gelene kadar gerçekleşen her işlem ve her girdi yetkili sertifikalandırma kuruluşlarınca denetlenip, süreçlerin ve girdilerin doğallığı belgelendirilmeli.

 

Yerel üreticilerin kendi imkânlarıyla ürettikleri ürünler artık eskisi gibi gözünüz kapalı güvenebileceğiniz ürünler değil çünkü neredeyse her girdinin doğallığı şüpheli hale geldi. Yerel üretici tavukları doğal ortamda, serbestçe gezinmelerine izin vererek yetiştirmiş olsa da onların beslenmesinde kullandığı yemlerin doğal olmaması, elde edilen yumurtanın da tam anlamıyla doğal ve sağlıklı olmasını önleyecektir.

 

Ece Organik Yumurta, siz ve sevdikleriniz sağlıklı, lezzetli, besleyici yumurta tüketebilesiniz diye, üretim sürecinin her bileşenini titizlikle ele alıyor.

 

Sağlıklı ve Lezzetli Alternatif

 

Ece Organik Yumurta üretiminde tavukların yediği yemlerden, bulundukları ortam koşullarına kadar her ayrıntıda doğallık gözetiliyor. Konvansiyonel üretimde daha kısa sürede daha fazla ürün elde etmek için çok sayıda tavuk, hareket edemedikleri dar alanlarda, büyüme süreçlerine hormonlarla müdahale edilerek yetiştirilir. Kimyasal tarım ilaçlarına maruz kalmış yemlerle beslenen tavukların etleri ve yumurtaları bu ilaçlardaki zararlı maddeleri bulundurur.

 

Ece Organik Yumurta, geniş alanlarda serbest gezinen tavuklarda elde edilmektedir. Bu tavukların beslenmesinde GDO içermeyen, organik sertifikasına sahip %100 doğal yemler kullanılır. Üretimin her aşaması, bakanlık tarafından yetkilendirilen kuruluşlarca denetlenip sertifikalandırılmaktadır.

   

Yeterli Yumurta Tüketimi Vücudunuz İçin Yapacağınız En Büyük İyiliklerden

 

Son derece yüksek kaliteli protein, birçok vitamin,dışarıdan alınması gereken amino asitler, demir… Besin öğeleri bakımından hayli zengin olan yumurtanın düzenli ve yeterli tüketilmesi aslında sayılamayacak kadar çok fayda sunuyor.

 

Yumurta iyi kolesterolün yükselmesini sağlar. Bu, özellikle kalp sağlığının korunması için önemlidir. Yüksek oranda protein içerdiği için kas gelişimi ve kas yapımına katkıda bulunur. Bu sebeple sporcuların, kas kaybı yaşayanların ve çocukların beslenmesinde yumurta önemli yer tutuyor.

 

Beyin sağlığını koruyan yumurta, hafıza, konsantrasyon ve öğrenme üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Yeterli yumurta tüketimi bağışıklık sistemini güçlendirir, birçok kanser türüne karşı koruyucu etki sağlar. 


 
Etiketler: Hangi Marka Organik Yumurta
Mart 12, 2019
Listeye dön