Peypa Gourmet Sade Yağ Ghee 250 Gr

0,00
Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
ADET :

Peypa Gourmet Sade Yağ Ghee

 

Hint mutfağındaki yaygın kullanımıyla bilinse de ghee, yani sade yağ, aslında yüzyıllardır farklı kültürlerin mutfaklarında kendine yer bulmuştur. Ghee ya da sade yağ denildiğinde net bir kavramı çağrıştırmasa da o, bildiğimiz tereyağının saflaştırılmış hali. Doğal, tuzsuz tereyağının su ve kuru maddelerden arınmasıyla elde edilen kısım sade yağdır.

Tereyağına kıyasla daha uzun süre bozulmadan muhafaza edilebilen ghee, yararlı yağ asitleri, A, D, E ve K2 vitaminleri yönünden zengindir. Laktoz ve oksitlenmiş kolesterol içermez, buna karşılık içeriğinde, kötü kolesterolü düşüren vaksenik asit ve vücudu kanserojen maddelerden arındıran linoleik asit bulundurur.

yeni blog
Blog Sayfamız
  • 21-09-2019
    Bakteriler, zihne olumsuz çağrışımlar getirse de her bakteri insan sağlığına zararlı değildir. Hatta bazı bakteri türleri, insan vücudunun sağlıklı şekilde işleyebilmesinde önemli görevler üstlenir. Probiyotikler, bu yararlı bakterilerden. İşte probiyotik faydaları...
  • 16-09-2019
    Atıştırmalık olarak güne gerçekten renk katacak farklı bir lezzetin peşindeyseniz Fümeci Smokehouse Et Çubuklarını deneyebilirsiniz. Kahvaltı, mangal gibi etkinliklerin vazgeçilmezi olacak bu lezzeti denemelisiniz...

  •  08-09-2019
    Güçlü antioksidan ve antibakteriyal özellik gösteren propolis insan sağlığı üzerinde önemli etkilere sahip. Peki, Propolis Hangi Hastalıklara İyi Gelir?