Kehribal Bitlis Çiçek Balı 850 Gr

0,00
Marka : Kehribal
Fiyat : ₺95,00(KDV Dahil)

100 TL Üzeri Kargo Bedava
Kapıda Ödeme Avantajı
Koşulsuz İade Garantisi !
Türkiyenin Her Yerine Kargo İmkanı

ADET :

Kehribal Bitlis Çiçek Balı

Özellikler

Nadir olarak 3000 bitki özünün analiz edildiği, özel ballardan biridir.

Organik Bal

Sahip olduğu besin öğeleri sebebiyle yüzyıllardır insanlar nazarında şifa ile özdeşleşmiş bir gıda olan balın tüketimi günümüzde çok dikkatli olmayı gerektiriyor. Konvansiyonel arıcılıkta kanserojen madde olan parafin ve naftalin kullanımı, elde edilen balın yarar yerine zarar verici niteliğe bürünmesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra konvansiyonel üretimde maliyeti düşürmek için kullanılan yöntemler, balın lezzetini büyük ölçüde düşürüyor.

Pek çok gıdada olduğu gibi balda da sağlık ve orijinal lezzet için organik alternatiflere yönelmek gerekiyor. Organik Bal, üretimin her aşamasında ve her detayında sağlık ve lezzet için gerekli önlemler alınarak elde edilir. Tarım Bakanlığı’nın yetkilendirdiği sertifikasyon kuruluşları tarafından denetlenen üretim süreci sonunda güvenle tüketilebilecek niteliğe sahip bal üretilir. Organik arıcılıkta kovanlarda yer alan mumlar toksik kimyasallardan üretilenler değil organik mumdur. Mevzuata göre, organik üretim yapılan kovanlar, konvansiyonel arıcılık yapılan alanlardan, sanayi alanlarından ve ilaçlı tarım alanlarından belirli bir uzaklıkta bulunmalı. İlçe tarım müdürlüklerinin organik arıcılık için belirlediği bu noktalarda sadece organik kovanlar yer alabilmektedir.

İhtiyaç halinde konvansiyonel arıcılıkta kullanılan ilaçların organik arıcılıkta kullanılmaması gerekiyor. Organik üretimde sertifikasyon kuruluşunun izin verdiği, Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmelikte belirtilen ilaçlar kullanılmaktadır. Bal satın alırken hangi ürünün organik olduğunu ürün üzerindeki etiketi inceleyerek anlayabilirsiniz. Organik ürünler ambalaj üzerinde, Tarım Bakanlığı’nın “organik” logosuyla satışa sunulur.

Kehribal Bitlis Çiçek Balı

Kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olan ballar, faydaları ile insanlara şifa olmaya devam ediyor. Tarihi bir yönü de bulunan balların, 7'den 70'e herkese bir faydası olması tüketim konusunu da maksimum seviyelere çıkarıyor. Kehribal Bitlis Çiçek Balı, mucizevi etkileri ile günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkiye'nin tescilli marka ve ürünlerinden biri olan Kehri bal üstün lezzeti ile sabahlarınıza lezzet ve şifa katmak için sizi bekliyor.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde 30 yıllık tecrübe ile üretilerek size Kehribal güvencesiyle sunulan mucize besin çiçek balı. Ürünlerin tamamı doğal olarak üretilmektedir.
Kehribal, 2015 yılında İTÜ, TÜBİTAK ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin öncülüğünde düzenlenen bal yarışmasında 400 bal arasında 1. olmuştur.
2017 yılında Apimondia Dünya Arıcılık Kongresi’nde dünya 5. Si olmuştur.. 

Ürün Miktarı
850
Bal Çeşidi
Çiçek
Benzer Ürünler
5'li Banner