Fümeci Smokehouse Kafkas Usulü Kuru Et 150 Gr

0,00
Fiyat : ₺36,75(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt

Fümeci Smokehouse Kafkas Usulü Kuru Et 150 Gr   • Geleneksel et saklama yöntemi olan Kuru Et ürünüdür.

    %100 dana eti.

    Kafkas usulü hazırlanmıştır.

    İki haftalık dinlendirme sürecinden sonra paketlenmiştir.

Kuru Et Nedir ? 

  • Gurmelik hassas bir damak tadıyla beraber sıra dışı olanın peşinde gitme konusunda heves gerektirir. Üstün lezzetler meydana getirmede uzman olan Fümeci Smokehouse, gerçek bir gurme bakış açısıyla işinin içine emek ve değer katan üreticilerden.

    

  • Kuru et, ülkemizde üretimi ve tüketimi yaygın olmadığı için pek tanınan bir lezzet değil. Balkanlardan çıkıp dünyaya yayılan ve bir kez tattıktan sonra vazgeçilmez hale gelen Kuru Et Nedir?

    Boşnak eti, dana füme et, isli et gibi isimlerle de anılan kuru et Balkan mutfağına özgü bir tattır. Geleneksel kuru et hazırlama yönteminde yağdan ve sinirden arındırılmış et eğer taze ise soğuk ortamda birkaç gün dinlendirilir. Dinlenmiş et tuzlu ve sarımsaklı suyun içinde en az 21 gün bekletilir. Ardından kurutma aşamasına geçilir. Tuzlu ve sarımsaklı suyun içinde yeterince bekletilen et, özel kurutma odasına alınır. Kancalara asılmış halde bir gün boyunca bu odada bekletilir.  Et, odada yakılan ve harı kademeli olarak arttırılan ateşin yaydığı ısıda yaklaşık 15 gün boyunca kurutulur. Oldukça uzun süre alan ve zahmetli olan bu geleneksel yöntem dışında günümüzde modern tekniklerle fırınlanarak daha kolay ve kısa sürede kuru et elde etmek mümkündür.

Ürün Hakkında

 •  

 • Geleneksel et saklama yöntemi olan kurutma tekniği ile sadece tuzla hazırlanan ve dananın en lezzetli bölümü olan antrikot etinden üretilen Fümeci Smokehouse Kafkas Usulü Kuru Et şimdi Gurmejet farkıyla satışta. Mezelerinizde, içeceklerinizin yanında aperatif olarak veya kahvaltılarınızda tercih edebileceğiniz bu eşsiz lezzetteki ürünü online sipariş imkanıyla satın alabilirsiniz.

   

detay yeni

yeni blog
Blog Sayfamız
 • 21-09-2019
  Bakteriler, zihne olumsuz çağrışımlar getirse de her bakteri insan sağlığına zararlı değildir. Hatta bazı bakteri türleri, insan vücudunun sağlıklı şekilde işleyebilmesinde önemli görevler üstlenir. Probiyotikler, bu yararlı bakterilerden. İşte probiyotik faydaları...
 • 16-09-2019
  Atıştırmalık olarak güne gerçekten renk katacak farklı bir lezzetin peşindeyseniz Fümeci Smokehouse Et Çubuklarını deneyebilirsiniz. Kahvaltı, mangal gibi etkinliklerin vazgeçilmezi olacak bu lezzeti denemelisiniz...

 •  08-09-2019
  Güçlü antioksidan ve antibakteriyal özellik gösteren propolis insan sağlığı üzerinde önemli etkilere sahip. Peki, Propolis Hangi Hastalıklara İyi Gelir?