Fümeci Smokehouse Kafkas Usulü Kuru Et 150 Gr

0,00
Fiyat : ₺36,75(KDV Dahil)

100 TL Üzeri Kargo Bedava
Özel Kutularda Soğuk Gönderim
Koşulsuz İade Garantisi !
Türkiyenin Her Yerine Kargo İmkanı

ADET :

Fümeci Smokehouse Kafkas Usulü Kuru Et 150 Gr

İçindekiler :

Geleneksel et saklama yöntemi olan Kuru Et ürünüdür.
Dış kısmında bulunan hafif baharat katmanı ile kuru et lezzetine lezzet katmaktadır. 
%100 dana eti. 
Kuru et grubunun en çok tercih edilen ve en çok sevilen ürünüdür.
İki haftalık dinlendirme sürecinden sonra paketlenmiştir.

Kuru Et Nedir?

Gurmelik hassas bir damak tadıyla beraber sıra dışı olanın peşinde gitme konusunda heves gerektirir. Üstün lezzetler meydana getirmede uzman olan Fümeci Smokehouse, gerçek bir gurme bakış açısıyla işinin içine emek ve değer katan üreticilerden.

Kuru et, ülkemizde üretimi ve tüketimi yaygın olmadığı için pek tanınan bir lezzet değil. Balkanlardan çıkıp dünyaya yayılan ve bir kez tattıktan sonra vazgeçilmez hale gelen Kuru Et Nedir?

Boşnak eti, dana füme et, isli et gibi isimlerle de anılan kuru et Balkan mutfağına özgü bir tattır. Geleneksel kuru et hazırlama yönteminde yağdan ve sinirden arındırılmış et eğer taze ise soğuk ortamda birkaç gün dinlendirilir. Dinlenmiş et tuzlu ve sarımsaklı suyun içinde en az 21 gün bekletilir. Ardından kurutma aşamasına geçilir. Tuzlu ve sarımsaklı suyun içinde yeterince bekletilen et, özel kurutma odasına alınır. Kancalara asılmış halde bir gün boyunca bu odada bekletilir.  Et, odada yakılan ve harı kademeli olarak arttırılan ateşin yaydığı ısıda yaklaşık 15 gün boyunca kurutulur. Oldukça uzun süre alan ve zahmetli olan bu geleneksel yöntem dışında günümüzde modern tekniklerle fırınlanarak daha kolay ve kısa sürede kuru et elde etmek mümkündür.
 

Ürün Açıklaması

Geleneksel et saklama yöntemi olan kurutma tekniği ile sadece tuzla hazırlanan ve dananın en lezzetli bölümü olan antrikot etinden üretilen Fümeci Smokehouse Kafkas Usulü Kuru Et şimdi Gurmejet farkıyla satışta. Mezelerinizde, içeceklerinizin yanında aperatif olarak veya kahvaltılarınızda tercih edebileceğiniz bu eşsiz lezzetteki ürünü online sipariş imkanıyla satın alabilirsiniz.

Ürün Tipi
2
Et Çeşidi
Dana
Ürün Miktarı
100
5'li Banner