Kahvaltılarınızı Organikleştirin

Kahvaltılarınızı Organikleştirin

Reçel Tüketirken İçiniz Rahat mı?

 

Baştan çıkarıcı meyve aromaları ve kendilerine özgü renkleriyle reçeller, albenisi yüksek gıdalardan. Kahvaltı sofralarına renk katmak, pastaları, turtaları süslemek, tatlı krizini dindirmek gerektiğinde soluğu reçellerin yanında alıyoruz. Fakat reçel tüketirken içinde olduğumuz psikolojik durum hep aynı: tedirginlik.

 

Reçelle ilgili endişeler iki grupta incelenebilir; doğallıkla ilgili endişeler ve içeriğinde bulunan işlenmiş şekerden kaynaklı endişeler.

 

Katkı maddeleri, hijyenik olmayan üretim koşulları ve doğal olmayan girdiler konusunda içinizin rahat etmesi için adres elbette organik seçenekler. Organik Reçel, üretimin her aşaması yetkili denetleme kuruluşlarınca kontrol edilen ve sertifikalandırılan üründür.

 

Reçel keyfine gölge düşüren bir diğer unsur içeriğindeki işlenmiş şeker. Saf karbonhidrat olan toz şekerin masum olmadığını hepimiz biliyoruz. Obezite, kalp ve damar hastalıkları, diyabet, hipoglisemi ve çeşitli kanser türleri, şekerin tetiklediği hastalıklardan sadece bazıları. Peki, reçel lezzetini işlenmiş şekere maruz kalmadan sürmek mümkün mü?

 

Toz Şeker İçermeyen Organik Reçel

 

Gıda sektöründe sorumlu üretim anlayışları, insan sağlığını kârın önüne koyar. Yenigün Gıda, bu noktadaki tavrıyla sektörde ayrıcalıklı bir yere konumlanıyor. Yenigün Gıda’nın kuralı basit; kendi sofralarında yer vermeyecekleri ürünü ticari ürün haline getirmemek.

 

Üst düzey kalite belgesi olan “BRC – A Kalite” belgesi standartlarına uygun üretim yapan Yenigün Gıda, toz şeker içermeyen organik reçelleri tüketiciyle buluşturuyor. Standartları yüksek bu lezzetler şeker, glikoz ve tatlandırıcı içermemekte. Ürünlerin tatlandırılması, meyvede doğal olarak bulunan şekerle gerçekleştiriliyor.

 

Reçellerin üretiminde organik sertifikaya sahip meyveler ve meyve suyu kullanılmakta. Organik girdiler, standartlara uygun üretim yöntemleriyle işlenerek nihai ürün elde ediliyor. %100 organik ürünler Türkiye, Amerika ve Avrupa’da geçerli organik sertifikasına sahiptir.

 

İçeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan birbirinden lezzetli reçeller cam kavanozlarda pastörize edilmektedir.

 

Güvenilir Gıdaya Ulaşmak Zor mu?

 

Sağlıklı alternatiflerin peşindeyseniz dikkatli bir tutum sergilemelisiniz. Ancak sorgulayıcı tavrı elden bırakmayarak gerçekten güvenilir üretici ve perakendecilere ulaşabilirsiniz.

 

Lezzeti sağlık ile bir arada sunan Gurmejet, güvenilir üreticilere ulaşmanın kestirme yolu. Yenigün güvencesi taşıyan organik reçel çeşitlerini online mağazamızdan inceleyebilir, Organik Reçel Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

   


 
Etiketler: Kahvaltılarınızı Organikleştirin
Mayıs 15, 2019
Listeye dön