2200 Kombucha Nedir?

2200 Kombucha Nedir

Yaşam İksiri

 

Kombucha çayı, siyah, yeşil ve beyaz çayın özel bir mantar türüyle fermente edilmesiyle elde edilen hafif gazlı bir içecektir. “Yaşam iksiri” olarak da adlandırılan bu çay lezzeti ve faydaları sebebiyle her geçen gün daha çok insanın beslenme rutinine giriyor.

 

Biz onun adını yeni yeni duysak da, bu faydalı içecek yüzyıllardır var. Geçmişi o kadar eski ki, ortaya çıkışının izini sürdüğümüzde miladın öncesine kadar gidiyoruz. Kombu çayı ilk olarak milattan önce 221 yılında Çin’de yapılmış ve tüketilmeye başlamıştır. Uzak doğu’da ortaya çıkıp, uzun bir süre yalnızca o çevrede bilinir olan Kombu çayı, 2. Dünya Savaşı’yla birlikte yayılmış, Rusya, Amerika ve Avrupa’da tanınır hale gelmiştir.

 

Kombucha çayını temin etmek için yapacağınız kısa bir araştırmada karşınıza çıkacak ilk alternatiflerden biri 2200 Kombucha. Peki, 2200 Kombucha Nedir?

 

Adını yaklaşık 2200 yıllık geçmişi olan Kombucha çayından alan 2200 Kombucha, farklı aromalarda, sağlıklı ve güvenilir Kombucha çayı üreticisidir. Bu çayın üretimine odaklanarak alanında uzmanlaştığı için en iyi ve gerçek kombucha çayını sunmaktadır.

 

Kombucha Çayının Faydaları Neler?

 

İçeriğinde birçok antioksidan, amino asit, vitamin ve enzim bulunduran Kombucha çayı vücut için çeşitli faydalar sağlıyor. Kombucha çayının en hızlı ve net görülen etkisi vücuda sağladığı dinçlik. Enerji vermesinin yanı sıra kombucha çayı, detoks etkisine de sahiptir. Vücutta birikmiş toksinleri atmak, arınmak, adeta tazelemek için bu çaydan faydalanabilirsiniz.

 

Düzenli ve yeterli tüketimde kombucha çayı, kolesterolü düzenleyerek kalp sağlığını korur. Sindirim sisteminin çalışması üzerinde olumlu etkiye sahiptir ve bağırsakların çalışmasını düzenler.

 

Birçok kanser türüne karşı koruyucu olan kombucha çayı, aynı zamanda kanserli hücrelerin büyüyüp yayılmasını engeller.

 

Kombucha Çayı Nasıl Tüketilir?

 

Hamile ve emziren kadınlar dâhil olmak üzere her yaştan insanın tüketebileceği Kombucha çayından yarar elde etmek için düzenli tüketim şart. Sabah mide henüz boşken içmek, probiyotik alımını arttırır ve detoks etkisi yaratır.

 

Evet, sade halde de son derece lezzetli, bununla birlikte, farklı tatlar elde etmek için Kombucha çayını meyve suyu ve kokteyllere katarak da tüketebilirsiniz.

 

En İyi Kombucha Çayı İçin 2200 Kombucha

 

2200 Kombucha Nedir? 2200 Kombucha, gerçek Kombucha çayına ulaşabileceğiniz adrestir. Üretimin her aşamasına azami özen gösteren 2200 Kombucha,  fermantasyon işleminde toz kültür değil, kombucha mantarını kullanmaktadır. Hiçbir renklendirici, koruyucu ya da katkı maddesi içermeyen ürünlere %100 doğal ve mevsimindeki meyve, sebze ve baharatlarla aroma katılır.

Sadece üretim değil, paketlemede de sağlık konusu gözetilmektedir. Hijyen kurallarına dikkat edilerek paketlenen ürünler ayrıca, düzenli aralıklarla analiz edilir. 


 
Etiketler: 2200 Kombucha Nedir, 2200 kombucha
Mart 22, 2019
Listeye dön