Sağlıklı Bir Alternatif Organik Kızılcık Şerbeti

Organik Kızılcık Şerbeti

Organik Kızılcık Şerbeti

Kiren olarak da adlandırılan kızılcık, ülkemizde çoğunlukla Karadeniz kıyılarında yetişmektedir. Kızılcık meyvesi genellikle şerbet halinde tüketilir. Geleneksel Türk mutfağında önemli bir yeri olan ve eşsiz tadıyla meşhur kızılcık şerbeti aynı zamanda insan vücudu için faydalı besin öğeleri bakımından da zengin. Günümüzde diğer pek çok yiyecek ve içecekte olduğu gibi, kızılcık şerbetinde de organik olanlarını tercih etmek hem içeceğin orijinal tadını deneyimleyebilmek hem de zararlı kimyasallara maruz kalmamak adına önemli. Organik Kızılcık Şerbeti, besin öğeleri bakımından da organik ya da doğal olmayan, zararlı katkı maddeleri kullanılarak üretilen kızılcık şerbetlerinden daha üstün.

 

Organik kızılcık şerbeti üretiminde kullanılan kızılcık meyvesinin yetiştirilmesinde suni gübre ve böcek öldürücü kimyasallar kullanılmaz. Ürünün kendisi, ürünü işleyen kuruluşlar ve paketleyip pazarlayan kuruluşların her biri Tarım Bakanlığı’nın Avrupa Birliği Standartları’na göre yetkilendirdiği sertifika kuruluşları tarafından ayrı ayrı sertifikalandırılmıştır. Nihai tüketiciye ulaşana kadar geçen sürecin bütün aşamalarında belirli standartları karşılaması gereken organik kızılcık şerbetini güvenle tüketebilirsiniz.

 

Vitamin ve Mineral Deposu

 

Organik Kızılcık Şerbeti, besin değeri oldukça yüksek bir içecektir. Antioksidan özelliğe sahip kızılcık meyvesinin yararlarını kızılcık şerbetinden de elde edebilirsiniz. Kızılcık meyvesinin suyu bol miktarda C, E, B6 ve K vitamini içerir. Kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum gibi mineraller de kızılcık suyunun sahip olduğu besin öğelerindendir. En önemli antioksidanlardan biri olan melatonin bakımında zengin olan kızılcık şerbeti, içeriğindeki bu madde sebebiyle hücre yenilenmesini sağlar. Bu özellik organik kızılcık şerbetinin yaşlanma karşıtı etkide bulunması anlamına gelmektedir.

Bulundurduğu C vitamini ile bağışıklı sisteminin güçlenmesini sağlayan kızılcık şerbeti, yüksek oranda K vitamini içerdiği için kanın pıhtılaşma hızını arttırır. İdrar yolu enfeksiyonları, solunum yolu enfeksiyonları gibi enfeksiyonlara karşı çok etkilidir. Flavonoid bakımından zengin olan kızılcık şerbeti ülser, midede şişkinlik gibi mide sorunlarının tedavisinde de mühim bir rol oynar. Kızılcık meyvesi ve suyu kansere karşı kullanılabilecek etkili silahlardan. Kanser riskini azaltan kızılcık, kanser hücrelerinin hızlı şekilde artmasını da engelliyor. Kalp, cilt ve saç sorunlarında da önleyici ve tedavi edici etkisi bilinen şifalı kızılcık meyvesinden elde edilen organik kızılcık şerbeti beslenme rutininizde mutlaka bulunmalı. Öncüller markasının kalitesi ile sizlere sunulan Kızılcık Şerbetini hemen sitemizden sipariş verebilirsiniz...

  


 
Etiketler: Sağlıklı Bir Alternatif Organik Kızılcık Şerbeti
Aralık 10, 2018
Listeye dön